- FN3120H-150-40
FN3120H-150-40
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMC/RFI 0Hz to 60Hz 150A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN3120H15040
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN3120H-150-40
Alias/AKA:801914-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:520 VAC
Maximum Current Rating:150 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:169 x 323 x 140 mm