- FN3025HP-50-72
FN3025HP-50-72
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 50A 520VAC Wire Lead Chassis Mount/DIN Rail
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN3025HP5072
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN3025HP-50-72
Alias/AKA:802627-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Mounting:Chassis Mount10611
Maximum Voltage Rating:52010609VAC
Maximum Current Rating:50 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Termination Style:Terminal Block10616
Dimension:177mm x 65mm x 8410614mm