- FN285-10-06
FN285-10-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Entry Module Filtered M 3 POS 250VAC 10A Switch/Fuse ST 1 Port
Description
Search Keywords: FN2851006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN285-10-06
Alias/AKA:800525-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8548000000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Type:Filtered
Body Orientation:Straight
Gender:M
Mounting:Snap-In
Termination Method:Spade/Solder
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:10 A
Operating Frequency:50 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 85 °C