- FN2415B-16-29
FN2415B-16-29
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMC 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Terminal Block Flange Mount
Description
Search Keywords: FN2415B1629
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN2415B-16-29
Alias/AKA:822009-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:9018908000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
36 -
Mounting:Flange Mount10611
Maximum Voltage Rating:25010609VAC
Maximum Current Rating:16 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Termination Style:Terminal Block10616
Dimension:113.5mm x 66.9mm x 45.410614mm