- FN2070-12-06
FN2070-12-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMI 0Hz to 400Hz 12A 250VAC Solder Lug Flange Mount
Description
Search Keywords: FN20701206
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN2070-12-06
Alias/AKA:800626-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:12 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:57.5 x 156 x 45.4 mm