ZHD-SCE-5K-2.4-50-S1-9
TE Connectivity / Raychem Brand
ZHD-SCE-5K-2.4-50-S1-9
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
ZHD-SCE-5K-2.4-50-S1-9
Search Keywords: ZHDSCE5K2450S19
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    ZHD-SCE-5K-2.4-50-S1-9
  • Alias/AKA:
    EC9909-000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CZ
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Sleeve Length (Nominal):
    1.97 in
  • Comment:
    Other colors available, contact TE.
  • Product Type:
    Marker Sleeve
  • Recommended Printer:
    See Printer Ribbon Matrix
  • Recovered Inside Diameter (Max):
    .047 in
  • Fire Performance:
    Self-Extinguishing
  • Markers per Sleeve:
    2
  • Compatible Cable Diameter:
    1.27 – 1.9 mm
  • Recommended Ribbon:
    See Printer Ribbon Matrix
  • Packaging Quantity:
    5000
  • Expanded Inside Diameter (Min):
    2.4 mm
  • Number of Prescores:
    1
  • Shrink Ratio:
    2:1
  • Format:
    Ladder
  • Operating Temperature Range:
    -67 – 257 °F
  • Fluid Resistance:
    24 hour fluid immersion at 24 °C