- XFFR-20X4
XFFR-20X4
TE Connectivity / Raychem Brand
H S Tubing - Halogen Free-Flame Retardant - Black - 2.0" x 4ft (50.8mm x 1.2m)
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: XFFR20X4
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:XFFR-20X4
Alias/AKA:CB5443-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:3926909989
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Type:Tubing
Body Material:Polyolefin
Shrink Wall Type:Heavy
Styles:Straight
Shrink Ratio:3:1
Dielectric Strength:N/A
Color:Black
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Inside Diameter After Shrinking:0.750" (19.05mm)
Inside Diameter Before Shrinking:2.000" (50.80mm)