- RTD-75-S-00
RTD-75-S-00
TE Connectivity / Raychem Brand
Conn TNC PL 0Hz to 2.8GHz 75Ohm Solder ST Thru-Hole Gold Box
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RTD75S00
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:RTD-75-S-00
Alias/AKA:196799-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536904000
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Type:TNC
Impedance:75 Ohm
Operating Frequency:0 to 2.8 Hz to GHz
Gender:PL
Mounting:Through Hole
Body Orientation:Straight
Terminate To:Coaxial Cable
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-55 to 150 °C
Dimension:24.5 mm