- RTD-50-S-03
RTD-50-S-03
TE Connectivity / Raychem Brand
TNC RF Connectors
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
TNC RF Connectors
Product Highlights:
- Connector
- Jack
- Terminate To Coaxial Cable
- Coaxial Cable Termination Type = Solder
- Coaxial Cable Type (RG/U or Mfg.) = 174, 178, 188, 196, 316
Search Keywords: RTD50S03
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:RTD-50-S-03
Alias/AKA:541315-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536694051
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Type:TNC
Impedance:50 Ohm
Operating Frequency:0 to 2.8 Hz to GHz
Gender:RCP
Mounting:Through Hole
Body Orientation:Straight
Terminate To:Coaxial Cable
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-55 to 150 °C
Dimension:25.4 mm