- RBD-75-S-01
RBD-75-S-01
TE Connectivity / Raychem Brand
Conn BNC PL 0Hz to 2.8GHz 75Ohm Solder RA Thru-Hole Gold Box
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Connector
- Connector Type = BNC
- Plug
- Terminate To Coaxial Cable
- Coaxial Cable Termination Type = Solder
Search Keywords: RBD75S01
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:RBD-75-S-01
Alias/AKA:842399-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536694010
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Type:BNC
Impedance:75 Ohm
Operating Frequency:0 to 2.8 Hz to GHz
Gender:PL
Mounting:Through Hole
Body Orientation:Right Angle
Terminate To:Coaxial Cable
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-55 to 150 °C