- M22759/43-12-9
M22759/43-12-9
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 1Conductors 12AWG 2.82mm Silver Plated Copper 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: M2275943129
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:M22759/43-12-9
Unit of Measure:Per Foot
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:12 AWG
Conductor Material:Silver Plated Copper
Cable Diameter:2.82 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 200 °C