- FLTWC0311-22-6
FLTWC0311-22-6
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 1Conductors 22AWG 1.43mm Tin Plated Copper Blue 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FLTWC0311226
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:FLTWC0311-22-6
Alias/AKA:783865-000
Unit of Measure:Per Foot
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:US
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Size:22 AWG
Bunch Stranding:19x34
Conductor Material:Tin Plated Copper
Cable Diameter:1.43 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-55 to 135 °C