- FLHTC0311-22-9
FLHTC0311-22-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 22AWG 1.12mm Tin Coated Copper White 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FLHTC0311229
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:FLHTC0311-22-9
Alias/AKA:923615-000
Unit of Measure:Per Foot
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:22 AWG
Bunch Stranding:19x34
Conductor Material:Tin Coated Copper
Cable Diameter:1.12 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-55 to 200 °C