- EK4922-000
EK4922-000
TE Connectivity / Raychem Brand
BTH3-21-14-1-C-SB
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
BTH3-21-14-1-C-SB
Search Keywords: EK4922000
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:EK4922-000
Alias/AKA:BTH3-21-14-1-C-SB
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8538908180
COO:GB
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Sealable:Yes
Operating Temperature Range:-65 – 200 °C, -85 – 392 °F
Product Length:1.93 in, 49.2 mm
Primary Product Plating Material:Electroless Nickel
Cable Entry Diameter:.874 in, 22.2 mm