- CW1049-000
CW1049-000
TE Connectivity / Raychem Brand
TXR40AZ00-1204BI
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
TXR40AZ00-1204BI
Search Keywords: CW1049000
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:CW1049-000
Alias/AKA:TXR40AZ00-1204BI
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8538908180
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Termination Device Included:TR04BI
Salt Spray Resistance:500 Hr
Operating Temperature Range:-65 – 175 °C, -85 – 347 °F
Termination Device Type:Side-Entry Tinel-Lock Ring , Tinel-Lock Adapter , Tinel-Lock Ring
Cable Entry Diameter:.01 – .25 in, .2 – 6.4 mm
Product Length:1.04 in, 26.5 mm