- CW1047-000
CW1047-000
TE Connectivity / Raychem Brand
TXR40AZ00-1005BI
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
TXR40AZ00-1005BI
Search Keywords: CW1047000
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:CW1047-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8538908180
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Termination Device Included:TR05BI
Salt Spray Resistance:500 Hr
Operating Temperature Range:-65 – 175 °C, -85 – 347 °F
Termination Device Type:Side-Entry Tinel-Lock Ring , Tinel-Lock Adapter , Tinel-Lock Ring
Cable Entry Diameter:.01 – .31 in, .2 – 7.9 mm
Compatible With Connector Shell Size:11 , B
Product Length:1.04 in, 26.5 mm