- BSTS-13X25
BSTS-13X25
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrink Tubing - 3:1 - Black - ID: 33.02mm (1.300in) - Len: 7.5m (25ft)
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BSTS13X25
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:BSTS-13X25
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:3926909985
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
2 -
Shrink Ratio:3:01
Dielectric Strength:N/A
Color:Black
Operating Temperature:-55 to 110 °C
Inside Diameter After Shrinking:9.52mm (0.375in)
Inside Diameter Before Shrinking:33.02mm (1.300in)