- BSTS-11X6IN
BSTS-11X6IN
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrink Tubing - 3:1 - Black - ID: 27.94mm (1.100in) - Len: 6in
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BSTS11X6IN
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:BSTS-11X6IN
Alias/AKA:CJ5220-000
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Color:Black
Operating Temperature:-55 to 110 °C
Inside Diameter After Shrinking:9.52mm (0.375in)
Inside Diameter Before Shrinking:27.94mm (1.100in)