- BSTS-11X25FR
BSTS-11X25FR
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrink Tubing - Flame Ret - 3:1 - Black - ID: 27.94mm (1.100in) - Len: 7.5m (25ft)
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BSTS11X25FR
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:BSTS-11X25FR
Alias/AKA:CM3869-000
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Shrink Ratio:3:01
Dielectric Strength:N/A
Color:Black
Operating Temperature:-55 to 110 °C
Inside Diameter After Shrinking:9.52mm (0.375in)
Inside Diameter Before Shrinking:27.94mm (1.100in)