B-023-07-55-22-9
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
B-023-07-55-22-9
Search Keywords: B0230755229
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Raychem Brand
  • Part No:
    B-023-07-55-22-9
  • Alias/AKA:
    F77315-000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Wire Size:
    22 – 22 AWG, .34 – .4 mm²
  • Expanded Inside Diameter (Min):
    .12 in
  • Operating Temperature (Max):
    260 °C
  • Pre-Installed Lead:
    Yes
  • Product Type:
    Shield Terminator
  • Recovered Inside Diameter (Max):
    2.4 mm
  • Resistance Properties:
    Immersion Protection
  • Wire Temperature (Max):
    150 °C
  • Splice Type:
    SolderSleeve
  • Overall Length:
    29 mm
  • Termination Method:
    Solder
  • Wire Size Range:
    22 AWG, .34 – .4 mm²