55PC2132-24-3/6/9-9
Description +
55PC2132-24-3/6/9-9
Search Keywords: 55PC2132243699
  • Part No:
    55PC2132-24-3/6/9-9
  • Alias/AKA:
    CN9567-000
    1
  • Shield Material:
    Silver-Coated Copper
  • Voltage Rating:
    600 V
  • Number of Conductors:
    3
  • Wire Size:
    24 AWG
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C
  • Number of Strands:
    19
  • Cable Type:
    Spec 55
  • Strand Size:
    36 AWG
  • Jacket Color:
    White
  • Conductor Material:
    Silver-Coated Copper
  • Overall Outside Diameter:
    2.54 mm