- 55PC0811-20-9
55PC0811-20-9
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 20AWG 1.52mm Tin Coated Copper White 600VAC
Description
Search Keywords: 55PC0811209
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55PC0811-20-9
Alias/AKA:478989-000
Unit of Measure:Per Each
1 -
Size:20 AWG
Conductor Material:Tin Coated Copper
Cable Diameter:1.52 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 150 °C