- 55PC0214-24-9CS2572
55PC0214-24-9CS2572
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 24AWG 1.04mm Silver Coated High Strength Copper Alloy White 600VAC
Description
Search Keywords: 55PC0214249CS2572
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55PC0214-24-9CS2572
Alias/AKA:513147-000
Unit of Measure:Per Each
1 -
Size:24 AWG
Conductor Material:Silver Coated High Strength Copper Alloy
Cable Diameter:1.04 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 200 °C