- 55PC0211-20-9CS2600
55PC0211-20-9CS2600
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 20AWG 1.41mm Tin Coated Copper White 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 55PC0211209CS2600
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55PC0211-20-9CS2600
Alias/AKA:725359-000
Unit of Measure:Per Foot
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:20 AWG
Conductor Material:Tin Coated Copper
Cable Diameter:1.41 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC