55FB1414-24-7L-0CS1925
TE Connectivity / Raychem Brand
Wire 24AWG 2.28mm White 600V
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Wire 24AWG 2.28mm White 600V
Search Keywords: 55FB1414247L0CS1925
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    55FB1414-24-7L-0CS1925
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Size:
    24 AWG
  • Bunch Stranding:
    N/A
  • Conductor Material:
    N/A
  • Cable Diameter:
    2.28 mm
  • Maximum Voltage Rating:
    600 V