- 55A7308-26-9CS2939
55A7308-26-9CS2939
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire Single Conductor Cable
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 55A7308269CS2939
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A7308-26-9CS2939
Alias/AKA:410148-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8544493080
COO:US
1 -
Size:26 AWG
Bunch Stranding:N/R
Conductor Material:Silver Coated High Strength Copper Alloy
Cable Diameter:0.81 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC