- 55A7113-16-0
55A7113-16-0
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 16AWG 1.9mm Bare Copper Black 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 55A7113160
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A7113-16-0
Alias/AKA:345541-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
1 -
Size:16 AWG
Conductor Material:Bare Copper
Cable Diameter:1.9 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC