55A4122-22-5/59-9
Description +
55A4122-22-5/59-9
Search Keywords: 55A4122225599
  • Part No:
    55A4122-22-5/59-9
  • Alias/AKA:
    CW3809-000
  • Unit of Measure:
    Per Foot
  • COO:
    MX
  • Voltage Rating:
    600 V
  • Insulation Material:
    Radiation-Crosslinked, Modified ETFE
  • Cable Style:
    Jacketed
  • Number of Strands:
    19
  • Wire Size:
    22 AWG
  • Jacket Color:
    White
  • Shielded:
    Yes
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C
  • Conductor Material:
    Silver-Coated Copper
  • Cable Type:
    Spec 55A