55A4121-22-6/9-9
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
55A4121-22-6/9-9
Search Keywords: 55A412122699
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Raychem Brand
  • Part No:
    55A4121-22-6/9-9
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Number of Strands:
    19
  • Voltage Rating:
    600 V
  • Insulation Material:
    Radiation-Crosslinked, Modified ETFE
  • Cable Type:
    Spec 55A
  • Jacket Color:
    White
  • Cable Style:
    Jacketed
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 150 °C
  • Shielded:
    Yes
  • Wire Size:
    22 AWG