55A1823-24-9/96-9CS2275
TE Connectivity / Raychem Brand
55A1823-24-9/96-9CS2275
Description +
55A1823-24-9/96-9CS2275
Search Keywords: 55A1823249969CS2275
  • Part No:
    55A1823-24-9/96-9CS2275
  • Alias/AKA:
    EF4719-000
    1
  • Jacket Color:
  • Cable Type:
    Spec 55A
  • Conductor Configuration:
    Twisted Quad
  • Voltage Rating:
    600 V
  • Insulation Material:
    Radiation-Crosslinked, Modified Flexible ETFE
  • Wire Size:
    24 AWG
  • Conductor Material:
    Nickel-Coated Copper
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C