55A1122-22-5/59-9
Description +
55A1122-22-5/59-9
Search Keywords: 55A1122225599
  • Part No:
    55A1122-22-5/59-9
  • Alias/AKA:
    CW3803-000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • COO:
    MX
  • Shield Material:
    Silver-Coated Copper
  • Product Classification:
    Cable - High Performance - Spec 44, 55 & RCW
  • Voltage Rating:
    600 V
  • Wire Size:
    22 AWG
  • Conductor Diameter:
    .79 mm
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C
  • Strand Size:
    34 AWG