- 55A1122-22-0/9-9
55A1122-22-0/9-9
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 2Conductors 22AWG 3.02mm 600VAC Black Package
Description
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 55
- Wire Source = United Kingdom, United States
- Cable Style = Jacketed, Round-Braid Shielded
- Wire Size (AWG/CM) = 22 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A112222099
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A1122-22-0/9-9
Alias/AKA:802481-000
Unit of Measure:Per Each
1 -
Number of Conductors:2
Conductor Material:Silver Plated Copper
Wire Size:22 AWG
Voltage Rating:600 V