- 55A1121-26-0/9-9
55A1121-26-0/9-9
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 2Conductors 26AWG 2.46mm 600VAC White Package
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 55
- Wire Source = United Kingdom, United States
- Cable Style = Jacketed, Round-Braid Shielded
- Wire Size (AWG/CM) = 26 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A112126099
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A1121-26-0/9-9
Alias/AKA:113755-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Conductors:2
Conductor Material:Tin Plated Copper
Wire Size:26 AWG
Voltage Rating:600 V