- 55A1121-24-0/2-9
55A1121-24-0/2-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Spec 44, Spec 55 and Spec RCW Wire and Cable
Description
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 55
- Wire Source = United Kingdom, United States
- Cable Style = Jacketed, Round-Braid Shielded
- Wire Size (AWG/CM) = 24 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A112124029
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A1121-24-0/2-9
Alias/AKA:316360-000
Unit of Measure:Per Foot
1 -
Number of Conductors:2
Conductor Material:Tin-Coated Copper
Wire Size:24 AWG
Voltage Rating:600 V