- 55A1111-18-9-9
55A1111-18-9-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-Up Dual Wall - 18 AWG - Shielded Wire - White - 600V.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 55
- Wire Source = United Kingdom, United States
- Cable Style = Jacketed, Round-Braid Shielded
- Wire Size (AWG/CM) = 18 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC