55A1111-18-2-2
Description +
55A1111-18-2-2
Search Keywords: 55A11111822
  • Part No:
    55A1111-18-2-2
  • COO:
    MX
  • Wire Size:
    18 AWG
  • Shield Diameter:
    .079 in
  • Overall Outside Diameter:
    2.39 mm
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 150 °C
  • Conductor Diameter:
    1.27 mm
  • Shield Material:
    Tin-Coated Copper
  • Strand Size:
    30 AWG
  • Voltage Rating:
    600 V