- 55A0812-20-8
55A0812-20-8
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable - 1 Conductor - 20AWG - 1.27mm - Silver Plated Copper - Gray - 600VAC.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
- Cable Style = Primary
- Wire Size (AWG/CM) = 20 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC