- 55A0812-14-9
55A0812-14-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 14AWG 2.39mm Silver Coated Copper 600V
Description
- Cable Style = Primary
- Wire Size (AWG/CM) = 14 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A0812149
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A0812-14-9
Alias/AKA:729595-000
Unit of Measure:Per Foot
1 -
Size:142059AWG
Bunch Stranding:19x272045
Conductor Material:Silver Coated Copper2047
Cable Diameter:2.39 mm
Maximum Voltage Rating:6002055V
Operating Temperature:-65 to 200 °C