- 55A0812-10-9
55A0812-10-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 10AWG 3.4mm Silver Coated Copper 600V
Description
- Cable Style = Primary
- Wire Size (AWG/CM) = 10 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A0812109
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A0812-10-9
Alias/AKA:053593-000
Unit of Measure:Per Foot
1 -
Size:102059AWG
Bunch Stranding:37x262045
Conductor Material:Silver Coated Copper2047
Cable Diameter:3.4 mm
Maximum Voltage Rating:6002055V
Operating Temperature:-65 to 200 °C