55A0221-22-9/96
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
55A0221-22-9/96
Search Keywords: 55A022122996
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Raychem Brand
  • Part No:
    55A0221-22-9/96
  • Alias/AKA:
    CW4319-000
  • Unit of Measure:
    Per Foot
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Voltage Rating:
    600 VAC
  • Cable Type:
    Spec 55A
  • Insulation Material:
    Radiation-Crosslinked, Modified ETFE
  • Wire Size:
    22 AWG, .33 mm²
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 150 °C, -85 – 302 °F