55A0134-26-9/93/96CS2275
TE Connectivity / Raychem Brand
55A0134-26-9/93/96CS2275
Description +
55A0134-26-9/93/96CS2275
Search Keywords: 55A01342699396CS2275
  • Part No:
    55A0134-26-9/93/96CS2275
  • COO:
    US
  • Voltage Rating:
    600 VAC
  • Conductor Material:
    Tin-Coated Copper
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C, -85 – 392 °F
  • Number of Strands:
    19
  • Wire Size:
    26 AWG
  • Cable Style:
    Twisted Pair
  • Shielded:
    No
  • Cable Type:
    Spec 55A