55A0124-26-6/9
Description +
55A0124-26-6/9
Search Keywords: 55A01242669
  • Part No:
    55A0124-26-6/9
  • COO:
    US
  • Wire Size:
    26 AWG
  • Number of Strands:
    19
  • Conductor Material:
    Silver-Coated High Strength Copper Alloy
  • Cable Type:
    Spec 55
  • Product Classification:
    Cable - High Performance - Spec 44, 55 and RCW
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C
  • Voltage Rating:
    600 VAC
  • Insulation Material:
    Radiation-Crosslinked, Modified ETFE
  • Number of Conductors:
    2
  • Cable Style:
    Primary
  • Strand Size:
    38 AWG