55A0122-24-9/96CS2275
TE Connectivity / Raychem Brand
55A0122-24-9/96CS2275
Description +
55A0122-24-9/96CS2275
Search Keywords: 55A012224996CS2275
  • Part No:
    55A0122-24-9/96CS2275
  • COO:
    MX
  • Wire Size:
    24 AWG, .21 mm²
  • Voltage Rating:
    600 VAC
  • Conductor Material:
    Silver-Coated Copper
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C, -85 – 392 °F
  • Cable Type:
    Spec 55A