55A0121-14-9/96CS2275
TE Connectivity / Raychem Brand
55A0121-14-9/96CS2275
Description +
55A0121-14-9/96CS2275
Search Keywords: 55A012114996CS2275
  • Part No:
    55A0121-14-9/96CS2275
  • COO:
    MX
  • Wire Size:
    14 AWG, 2.08 mm²
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 150 °C, -85 – 302 °F
  • Cable Type:
    Spec 55A
  • Conductor Material:
    Tin-Coated Copper
  • Voltage Rating:
    600 VAC