- 55A0113-22-9
55A0113-22-9
TE Connectivity / Raychem Brand
A 22 AWG, 600V, single-wall hookup wire featuring a nickel-plated copper conductor and modified radiation cross-linked ETFE in ...
Description
A 22 AWG, 600V, single-wall hookup wire featuring a nickel-plated copper conductor and modified radiation cross-linked ETFE insulation.
Search Keywords: 55A0113229
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:55A0113-22-9
Alias/AKA:216411-000
HTS:8544493080
COO:MX
1 -
Size:22 AWG
Bunch Stranding:19x34
Conductor Material:Nickel Plated Copper
Cable Diameter:1.14 mm
Maximum Voltage Rating:600 V
Operating Temperature:-65 to 200 °C