- 44B9514-20-9-9CS2275
44B9514-20-9-9CS2275
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 20AWG 2.79mm Tin Coated Copper White 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 44B95142099CS2275
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44B9514-20-9-9CS2275
Alias/AKA:861856-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:20 AWG
Bunch Stranding:N/A
Conductor Material:Tin Coated Copper
Cable Diameter:2.79 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC