44AM1141-22-MST4-9CS2275
TE Connectivity / Raychem Brand
Shielded Multi-Conductor Cable Braid Cross Linked Modified Polyvinylidene Fluoride 4Conductors 22AWG 4.31mm 600VAC White Cross ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Shielded Multi-Conductor Cable Braid Cross Linked Modified Polyvinylidene Fluoride 4Conductors 22AWG 4.31mm 600VAC White Cross Linked Modified Polyvinylidene Fluoride
Search Keywords: 44AM114122MST49CS2275
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    44AM1141-22-MST4-9CS2275
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Number of Conductors:
    4
  • Conductor Material:
    Tin Plated Copper
  • Wire Size:
    22 AWG
  • Voltage Rating:
    600 V