- 44AM1111-24-9-9
44AM1111-24-9-9
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance 24AWG 1.95mm Tin Plated Copper White 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 44AM11112499
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44AM1111-24-9-9
Alias/AKA:301076-002
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:24 AWG
Bunch Stranding:19x34
Conductor Material:Tin Plated Copper
Cable Diameter:1.95 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 150 °C