- 44A1121-22-0/9-9-MX
44A1121-22-0/9-9-MX
TE Connectivity / Raychem Brand
Multi-Conductor Cable - 2 Conductors - 22 AWG - 19/34 Conductor Strand - 0.132" (3.35mm) Jacket (Insulation) Diameter - 600 V ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Multi-Conductor Cable - 2 Conductors - 22 AWG - 19/34 Conductor Strand - 0.132" (3.35mm) Jacket (Insulation) Diameter - 600 V - White.
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 44
- Wire Source = United States
- Cable Style = Jacketed, Round-Braid Shielded
- Wire Size (AWG/CM) = 22 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC