44A1121-20-2/6-9-US
Description +
44A1121-20-2/6-9-US
Search Keywords: 44A112120269US
  • Part No:
    44A1121-20-2/6-9-US
  • Unit of Measure:
    Per Foot
  • Wire Size:
    20 AWG
  • Insulation Material:
    Modified Radiation Cross-linked PVDF
  • Voltage Rating:
    600 V
  • Number of Conductors:
    2
  • Overall Outside Diameter:
    .148 in
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 150 °C
  • Shield Diameter:
    3.35 mm
  • Wire Color:
    Blue
  • Shielded:
    Yes
  • Jacket Color:
    White
  • Strand Size:
    32 AWG